Kasko Sigortası; Kasko sigortası nedir dediğimiz de Sigorta ettirdiğiniz aracın (otomobil, motosiklet, kamyon, tır, otobüs, minibüs, araba vs) yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır.

Bu nedenle aracınız ve araç içinde bulunan şahıslar için ani ve beklenmedik kazalar sonucu meydana gelebilecek maddi zararları kapsayan Kasko sigortası yaptırmanızı öneririz.

Aracınıza kasko sigortası yaptırarak araç ile ilgili oluşabilecek rizikoların (en fazla karşılaşılan risk trafik kazalarıdır) maliyetini sigorta şirketine devredersiniz. Böylece herhangi bir hasar anında tamir maliyetini düşünmez, kazayı ve dolayısıyla hasarı en ucuz yolla yani kasko sigortası yaptırarak bertaraf edebilirsiniz

Kasko poliçesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu “Teminatın Kapsamıdır”.  Bu nedenle  ihtiyacınıza en uygun ve doğru teminatlar seçilmelidir.

Teminat kapsamları farklılaştıkça poliçenizin fiyatı değişmektedir, farklı teminat kapsamları farklı ücretlendirmeye tabidir.

Her ne kadar kasko sigortası teminatları şirkete ve satın alınan ürüne göre değişsede ortak ana teminatlar aşağıda belirtilmiştir.  Ana teminatlar dışındaki risklerinizi ise isteğe bağlı olarak alacağınız ek teminatlarla güvence altına alabilirsiniz. Ana teminatlar kasko sigortası genel şartları içinde belirlenmiştir. En uygun kasko sigortası fiyatları için lütfen teklif isteyiniz.

Ana Teminatlar ;

– Çarpma Çarpışma : Aracın durduğu yerde veya hareket ettiği durumlarda aracın zarar görmesi sonucu ortaya çıkabilecek maddi zararları karşılar

– Yanma : Bir kaza sonucunda meydana gelen yangın ve infilakın neden olduğu zararları karışlar

– Çalınma : Aracın ya da üzerindeki aksesuarların çalınması sonucunda meydana gelebilecek zararları karşılar.

– Deprem :  Deprem sonucu aracınızda oluşabilecek hasarlar bu teminat ile kapsam altına alınır.

– Grev, lokavt, kötü niyetli halk hareketleri ve terör teminatı: Herhangi bir sebepten dolayı öfkelenmiş bir kalabalığın aracınıza vereceği zararlar bu teminat kapsamındadır. Terörün vermiş olduğu maddi zararların büyüklüğü dikkate alındığında bu teminatın alınması son derece önemlidir.

– Sel, Su Baskını ve dolu : Sel , su baskını ve dolu sonucu aracınızda oluşabilecek hasarlar bu teminat ile kapsam altına alınır.